logo-baartse-transparantlogo-baartse-transparantlogo-baartse-transparantlogo-baartse-transparant
  • HOME
  • DIENSTEN
  • BM ONLINE
  • ACTUEEL
  • CONTACT
✕

Betaalde rente voor ex niet aftrekbaar

13 februari 2025
Categories
  • Inkomstenbelasting
Tags

Een man blijft na de scheiding in de voormalige echtelijke woning wonen en neemt de volledige hypotheeklasten op zich, inclusief het deel van zijn ex-partner. Bij de verkoop van de woning heeft de man recht op verrekening van de namens de ex-partner betaalde hypotheekrente. De man maakt geen gebruik van dit recht. In zijn aangifte trekt hij de betaalde hypotheekrente volledig af.

De inspecteur staat slechts 50% van de betaalde hypotheekrente als aftrekpost toe, omdat de man slechts voor de helft eigenaar is van de woning.

Het hof oordeelt dat de betaalde rente niet volledig op de man drukt. De man had immers de mogelijkheid om de helft van de betaalde rente op zijn ex-partner te verhalen bij verkoop van de woning. De omstandigheid dat de man, vrijwillig, heeft afgezien van deze mogelijkheid, maakt niet dat de afspraken uit het echtscheidingsconvenant geheel terzijde moeten worden geschoven. 
 

Deel

Gerelateerde artikelen

8 mei 2025

Zakelijk gebruik woning: documenteer tijdig en grondig


Lees verder
1 mei 2025

Rendementspercentage omhoog, heffingsvrij vermogen omlaag in 2026


Lees verder
1 mei 2025

Pensioenaanspraken belastbaar ondanks geen uitbetaling


Lees verder
  • Homepage
  • Introductie
  • Actueel
  • BM in beeld
  • Diensten
  • Diensten
  • Financiële Administratie
  • Belastingen
  • Salaris administratie
  • Flexservice
  • Advies en second-opinion
  • Online administratie
  • BM online
  • BM online
  • Informatie
  • Contact
  • Route
  • Vacatures
  • Nieuwsbrieven
BaartseMennema© 2013-2023 | disclaimer | sitemap