logo-baartse-transparantlogo-baartse-transparantlogo-baartse-transparantlogo-baartse-transparant
  • HOME
  • DIENSTEN
  • BM ONLINE
  • ACTUEEL
  • CONTACT
✕

Geen aftrek voorbelasting op bouw woning in verband met plaatsing zonnepanelen op dak

19 maart 2020
Categories
  • Omzetbelasting
Tags

De plaatsing van zonnepanelen op een nieuwbouwwoning geeft geen recht op aftrek van (een deel van) de voorbelasting, die drukt op de bouw van de woning. Dat volgt uit een uitspraak van Hof Arnhem-Leeuwarden. 

Het voor de aftrek van voorbelasting vereiste rechtstreekse en onmiddellijke verband tussen de levering van energie via de zonnepanelen en de bouw van de woning ontbrak. De werkzaamheden voor de bouw van de woning waren niet nodig om de ondernemer in staat te stellen om met behulp van zonnepanelen energie op te wekken. De panelen hadden in een zonnepark kunnen worden geplaatst of op al bestaande gebouwen. 

In deze casus was geen sprake van een woning die in zijn geheel aan het bedrijfsvermogen was toegerekend.

Het recht op aftrek van voorbelasting bleef beperkt tot de omzetbelasting die drukte op de zonnepanelen. Het hof heeft de andersluidende uitspraak van de rechtbank vernietigd.

Deel

Gerelateerde artikelen

5 februari 2026

Toch btw-aftrek bij verhuur werkkamer en garage aan eigen bv


Lees verder
29 januari 2026

Voldoende verwevenheid voor fiscale eenheid btw


Lees verder
8 januari 2026

Verjaring btw-schuld voorkomt aftrek voorbelasting


Lees verder
  • Homepage
  • Introductie
  • Actueel
  • BM in beeld
  • Diensten
  • Diensten
  • Financiële Administratie
  • Belastingen
  • Salaris administratie
  • Flexservice
  • Advies en second-opinion
  • Online administratie
  • BM online
  • BM online
  • Informatie
  • Contact
  • Route
  • Vacatures
  • Nieuwsbrieven
Afbeelding 1 Afbeelding 2
BaartseMennema© 2013-2023 | disclaimer | sitemap